• Aktualność
  •  
  •  

Sobotnie Urodziny Kubusia Puchatka

Dzień pełen wrażeń

W sobotę 18 stycznia Biblioteka Publiczna w Niepołomicach miała przyjemność wraz z Fundacja Szyndziel zorganizować dla wszystkich chętnych dzieci urodzinowe przyjęcie dla Kubusia Puchatka. Ten „miś o bardzo małym rozumku”, bohater kultowych książek A. A. Milne w tym roku skończył 94 lata. Za datę jego urodzin uznano dzień i miesiąc urodzenia autora, a rok - to data wydania pierwszej książki o Puchatku, czyli 1926. Z tej okazji pojawiło się mnóstwo dzieci i rodziców chętnych spędzić ten czas razem z solenizantem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Nie zabrakło balonów, słodkiego poczęstunku, wielu plastycznych warsztatów, integracyjnych zabaw dla małych i dużych gości Kubusia. Nie byłoby urodzin bez samego Puchatka, który przybył w towarzystwie Tygryska. Były więc uściski i zdjęcia z solenizantem. 

Kilkadziesiąt dzieci, które zjawiły się by świętować z Kubusiem wzięło udział w licznych zajęciach. Przy wielu stanowiskach powstawały piękne pamiątki z Puchatkiem. Galeria Książki dla Młodych przygotowała dla dzieci wielka kartkę urodzinową, na która powędrowały oprócz życzeń, czerwone serduszka z imionami dzieci, Kubusiowe zakładki do książek – udekorowane kolorową włóczką i rysunkami dzieci, kolorowanki i zabawy zręcznościowe. Był ul z pszczółkami i miodem i Kłapouchy bez ogona. Nie zabrakło też zabaw z Chustą Klanza i ogromnej ilości balonów. 

Podczas urodzin Kubusia – Biblioteka udostępniła swoje zbiory o tym sympatycznym misiu i jego przyjaciołach. Rodzice i dzieci w pełni mogli z nich korzystać: czytać, przeglądać i pożyczać wybrane przez siebie książki. Ponieważ Biblioteka posiada ich bardzo dużo i są jeszcze dostępne, to zapraszamy chętnych czytelników do Galerii Książki dla Młodych po książeczki o Kubusiu Puchatku.