• Aktualność
  •  
  •  

Urodziny Kubusia Puchatka

W Staniątkach

W piątkowy poranek 17 stycznia, Miś o Bardzo Małym Rozumku, czyli Kubuś Puchatek i jego wierny przyjaciel Tygrysek ze Stumilowego Lasu, zagościli na urodzinowym przyjęciu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Staniątkach. Na urodziny zostały zaproszone także dzieci z klas zerowych i pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach.

Kubuś Puchatek najbardziej znany bohater kultowych książek A. A. Milne’a obchodził w tym roku 94 Urodziny.  Z tej okazji główna sala Domu Pełnego Kultury zamieniła się w Stumilowy Las, w którym roił się od pszczół, uli i miodku. Zabawę rozpoczęliśmy od przybliżenia postaci szacownego Jubilata oraz przedstawienia losów i ciekawostek związanych z Kubusiem oraz jego twórcą. Następnie przyszedł czas, aby poznać jedną z przygód Misia. A jak wiadomo najlepiej zrobić to czytając ulubioną lekturę. Pani Kasia przeczytała dzieciom „kubusiową” bajkę. Następnie przyszedł moment na kulminacyjny punkt imprezy. Głośnym wołaniem udało się przywołać na scenę Kubusia wraz z Tygryskiem. Miś otrzymał prezent w postaci słoika miodu oraz zdmuchnął świeczkę na torcie. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali sto lat i z entuzjazmem przystąpili do zabaw oraz wspólnego tańca, do którego nie trzeba było nikogo namawiać. Podobnie zresztą było podczas innych atrakcji np. malowaniu ogromnej kolorowanki, quizów albo zabaw ruchowych, z których największą popularnością cieszył się tor przeszkód oraz słodkie „co nieco”.

Ale jak to z Misiem bywa... szybko się męczy i musi odpocząć, dlatego musieliśmy go pożegnać. Na zakończenie Kubuś Puchatek wręczył każdej klasie książkę ze swoimi przygodami oraz zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia. Dzieci po pożegnaniu Jubilata zostały, aby obejrzeć bajkę. 

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również Kubuś Puchatek zagości w staniąteckiej bibliotece, aby świętować okrągły jubileusz 95 urodzin.