Walentynki, walentynki... dla chłopczyka i dziewczynki

Wizyta w Podłężu

13 lutego klasa I a ze Szkoły Podstawowej w Podłężu gościła w naszej bibliotece. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z pomieszczeniami i księgozbiorem biblioteki oraz zachęcenie do częstych wizyt w naszej placówce, która również najmłodszym oferuje ogromny wybór literatury.  Kolejnym powodem były Walentynki, tak lubiane przez wszystkich, Święto Zakochanych.  Uczucie miłości pięknie przedstawiło dzieciakom opowiadanie pt. „Kwiatowe serca”. Po omówieniu tekstu i wyciągnięciu wniosków takie kwiatowe serca powstały z kolorowych puzzli, które dzieci układały drużynowo, co wywołało wielkie emocje. Następnie w rytm walentynkowej muzyki miała miejsce zabawa ruchowo-słowna, która przygotowała uczniów do kolejnego etapu zajęć. Dzieciaki otrzymały trudne zadanie mające na celu podział dobrych i złych cech charakteru i przypisanie ich do odpowiedniego serca. Później, aby pozbyć się nadmiaru energii dzieciaczki wzięły udział w zabawie ruchowej „uwaga- serduszko parzy”, która wywołała mnóstwo śmiechu i radości. Na zakończenie zajęć bibliotecznych uczniowie przystąpili do pracy plastycznej, a mianowicie do ozdabiania walentynek, które pięknie udekorowane trafią do rąk kochanych i lubianych przez dzieci osób. Poranne zajęcia biblioteczne upłynęły bardzo pracowicie, w atmosferze przyjaźni i życzliwości dla innych, nie zabrakło też śmiechu i dobrej rywalizacji. Czekamy na kolejne odwiedziny miłych pierwszaczków i serdecznie dziękujemy Pani wychowawczyni Ewie Budkiewicz za pomoc i zaangażowanie we współpracę z naszą placówką.