• Aktualność
  •  
  •  

Zrolowana historia

Zajęcia popołudniowe

4 marca odbyły się zajęcia Podróże po dziecięcej literaturze dla grupy 7-9 latków. 3 marca ustanowiony Międzynarodowy Dzień Pisarzy, stał się inspiracją do naszych zajęć. Wspólnie z dziećmi przybliżyliśmy sobie sylwetki dwóch pisarek: Astrid Lindgren i Jane Austen, fantastycznie opisanych w książce: „Opowiadania na dobranoc dla młodych buntowniczek”.

Rolka papieru posłużyła nam, by stworzyć opowiadanie-zapisywane pojedynczymi słowami przez każdego uczestnika. Szarada słów: rzeczowników, przymiotników i czasowników dostarczyła wszystkim sporo zabawy i uśmiechu.
Wraz z dziećmi, cofnęliśmy się w czasie, by na postarzanym papierze napisać list do bliskiej nam osoby. Powstały listy do kochanej mamy, taty czy babci. Uczestnicy słabiej radzący sobie z pisaniem narysowali to co chcieliby powiedzieć drugiemu człowiekowi. Piękne kwiaty zapisały się w listach skierowanych do mam. Lakowanie listu gorącym woskiem wszystkim przysporzyło sporo emocji. Pisanie listów w dzisiejszych czasach jest czymś wyjątkowym a jednocześnie stanowi bardzo osobisty przekaz odczuć, emocji i informacji.