16-sta Wielka Wymiana Książek

Letnia edycja

1 sierpnia 2021 r. odbyła się 16-sta WIELKA WYMIANA KSIĄŻEK zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach.

WYMIANA jest już od kilku lat stałym elementem kulturalnych wydarzeń w  Niepołomicach.  W tym trudnym ze względu na epidemię roku, letnia WYMIANA była szczególnie wyczekiwana przez wszystkich wielbicieli książek. Nawet deszczowa pogoda nie zniechęciła nikogo do przyjścia.  Akcja tradycyjnie zgromadziła wiele osób, dla których czytanie i „łowy literackie” są wielką pasją. Zainteresowanie było ogromne! Reportaże, biografie, powieści sensacyjne, obyczajowe, książki kulinarne, przewodniki turystyczne, literatura dziecięca i młodzieżowa – z tak różnorodną gatunkowo ofertą spotkali się „Wymiankowicze”. Tam, gdzie ludzie i książki, to również dyskusje o literaturze, wymiana myśli, spostrzeżeń, możliwość bezpośredniego spotkania z innymi, co jest szczególnie ważne w obecnym czasie.  I tak było właśnie podczas naszej książkowej akcji!

Dużym zainteresowaniem cieszyła się literatura dziecięca i młodzieżowa.  Najmłodsi uczestnicy wymiany oprócz pięknych książek, które zabrali do domu, mogli  spotkać w bibliotece bohatera z ulubionej bajki – „Psi Patrol”, a także wziąć udział w animacjach przygotowanych  specjalnie dla nich przez grupę : „Bawimy się”, która zachęcała do aktywnej  zabawy z grami, balonami, bańkami i farbami. Wszystko to złożyło się na naprawdę udany dzień w towarzystwie naszych czytelników i książek. Jesteśmy pewni, że każdy znalazł coś dla siebie.

Sukces naszej imprezy był ogromny! Nowych właścicieli znalazły 3152 książki.

Tekst: Marta Piotrowska, Małgorzata Turecka.