Akcja Żonkile 2021

78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Po raz kolejny uczestniczymy w Akcji Żonkile. Przez cały dzień na naszym profilu Facebook-owym będziemy udostępniali wydarzenia z nią związane. Zachęcamy do śledzenia naszej strony i uczestniczenia w #AkcjaŻonkile.

Program obchodów 19 kwietnia 2021:

8:00: premiery materiałów na kanale YouTube: słuchowisk na podstawie opowiadań: "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej oraz "Historia z pewnej ulicy" Justyny Bednarek dla uczniów i uczennic klas 1-3 szkoły podstawowej, filmu „Będę pisać” dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej oraz filmu "Muranów – Dzielnica Północna" dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

9:30 premiera filmu "Będę pisać" dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej.

11:00 premiera filmu "Muranów – Dzielnica Północna" dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Filmy edukacyjne będą streamowane na profilu Centrum Edukacyjne oraz w serwisie YouTube.

12:00 transmisja na żywo spod pomnika Bohaterów Getta
O 12.00 w Warszawie na znak pamięci o wydarzeniach z kwietnia 1943 r. zostaną włączone syreny.

15:00 "W sukience i mundurze"
filmowa opowieść o bojowniczkach autorstwa przewodniczki Katarzyny Jankowskiej. Streaming na Facebooku MuzeumPOLIN i w serwisie YouTube

18:00 "Stawiam pomnik tym, którzy zginęli"
Rozmowa Krystyny Budnickiej i Mikołaja Grynberga. Streaming na Facebooku MuzeumPOLIN