Biedronki i Żabki mają wielu przyjaciół!

Lekcje biblioteczne w przedszkolu w Podłężu

5 października dwie grupy starszaków z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu wzięły udział w zajęciach biblioterapeutycznych. Tematem spotkań była przyjaźń, koleżeństwo i wzajemna pomoc w grupie przedszkolnej. W zagadnienie wprowadził dzieci teatrzyk kamishibai i opowiadanie pod tytułem „Rower Walentynki”. Dzieci pierwszy raz miały okazję poznać tę formę przekazywania tekstu literackiego i doskonale potrafiły wczuć się w rolę narratora. Wspólnie wyciągnęły wnioski płynące z przygody tytułowej bohaterki i bardzo chętnie wzięły udział w zabawach ruchowych nawiązujących do tematu warsztatów. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie przez przedszkolaków „Odznaki Najlepszego Przyjaciela” i wręczenie ich kolegom z grupy. Mamy nadzieję, że dzisiejsze zajęcia jeszcze bardziej poprawią relacje w grupach oraz pomogą w zrozumieniu jaką ważną wartością jest przyjaźń i wzajemna pomoc.