Dzieci z Podłęża i Staniątek w niepołomickiej bibliotece

Lekcje biblioteczne

Lekcje Biblioteczne, które odbywają się w Bibliotece Publicznej skierowane są  do wszystkich dzieci z Gminy  Niepołomice . Dlatego bardzo się cieszymy, że korzystają z tej możliwości i licznie nas odwiedzają. Ostatnio gościliśmy zerówkę „0A” ze Staniątek, która w związku z Tygodniem Książki przyjechała do Biblioteki w Niepołomicach, a także dwie grupy przedszkolne „Misie” i „Motylki” z Podłęża. Rozmawialiśmy o budowie książki, o jej odpowiednim traktowaniu, o zasadach wypożyczania i różnorodności naszego księgozbioru. Posłuchaliśmy krótkich opowieści:  o bogactwie książek „Książki nie mają skrzydeł” i o pewnym zaspanym misiu, któremu przyjaciele nie pozwolili spać  „Święta pana misia”. Dzieci ze Staniątek wykonały magiczną książeczkę z wybranymi postaciami z bajek, a przedszkolaki z Podłęża zadbały o to, aby każde zwierzątko znalazło swoje miejsce na zimowy sen.  Zarówno postacie bajkowe jak i zwierzęta były tylko z papieru, ale to nie umniejszało przyjemności z zabawy. Bardzo dziękujemy dzieciom za obecność i zaangażowanie w zajęciach, a Paniom Nauczycielkom za dbanie o promocję czytelnictwa wśród najmłodszych.