• Aktualność Relacje
  •  
  •  

To ja, pająk!

Zajęcia dla dzieci "Podróże po dziecięcej literaturze"

Cztery pary włochatych nóżek i kilka par oczu. Jednych przyprawią o szybsze bicie serca z przerażenia, innych rozbawią łaskotaniem, a jeszcze innych zachwycą misternie utkaną pajęczą konstrukcją. To zdecydowanie jedne z tych stworzeń, które wywołują w nas wiele przeróżnych emocji. 

Uczestnicy „Podróży po dziecięcej literaturze” zaliczali się raczej do ich miłośników, co więcej, próbowali przekonać samą prowadzącą, że nie ma się czego obawiać. Ale tak już jest, że często boimy się tego, czego nie znamy. Okazało się bowiem, że pająki są niezwykle fascynującymi zwierzętami, a w odkrywaniu ich tajemnic i rozprawieniu się z wieloma plotkami na ich temat pomogły nam dwie wyjątkowe książki: „Pająki w sieci i bez sieci” oraz „Stop plotkom! Cała prawda o zwierzętach”. 

Na czarnym kartonie tworzyliśmy niczym one, pajęcze sieci i umieściliśmy na nich najważniejsze fakty i mity. Kolorowe włóczki i druciki kreatywne posłużyły natomiast  do wykonania uroczych , puszystych pająków, które mogą wzbudzić jedynie wielką sympatię Ci, którzy dotąd wierzyli, że pająki są wszędzie, wplątują nam się we włosy i spacerują nam nocą po twarzach, by stać się naszą przekąską, mogą wreszcie spać spokojnie.