• Aktualność
  •  
  •  

Jesień w szklanej odsłonie

zajęcia popołudniowe dla dzieci

Z jednej strony  piękna, kolorowa i słoneczna, ale potrafi nas też wpędzić chłodem i pluchą w nienajlepszy nastrój. 7-9 latki znalazły sposób na to, aby odczarować ta kapryśną porę roku i zatrzymać te najpiękniejsze chwile „pod szkłem”.

Punktem wyjścia do tego zadania były rozmowy o drzewach. Poznaliśmy wiele ciekawostek na ich temat, które dowodzą tego, jak wielkim skarbem są dla nas i naszej kochanej planety, a przede wszystkim rozwiązaliśmy zagadkę jak to się dzieje, że z nastaniem słonecznej jesieni zachwycają nas swoimi barwami. Taką właśnie barwną i słoneczną jesień dzieci wyczarowały na tafli szła, poznając tajniki tradycyjnego malarstwa na szkle. Dzieci przekonały się, że aby stworzyć taki niepowtarzalny obraz, nie potrzebują specjalistycznych, drogich farb czy skomplikowanych przyrządów. Cała magia tej ludowej sztuki tkwi właśnie w jej prostocie.

Wszyscy byli zgodni, że to technika wymagająca wprawy, ale niezwykle efektowna. Można powiedzieć, że to troszkę malowanie „na opak”, bo w odwrotnej kolejności niż zwykle musimy nakładać na siebie farby. To co stworzymy na szkle, tak naprawdę powstanie pod nim. Efekt końcowy zaskoczył chyba każdego młodego artystę, który z niecierpliwością czekał, jaka niespodzianka „kryje się” po tej właściwej stronie. 

Na kolejne zajęcia dla grupy 7-9 lat zapraszamy 28 października!