Jesienne jeże

Podróże po literaturze

Po długiej przerwie z radością wróciliśmy do edukacyjno-literackich zajęć bibliotecznych. Pierwsze spotkanie odbyło się 7 października, dla dzieci 5-6 letnich. Głównym bohaterem był mały jeżyk, z książki Ewy Nowak pt: „Porwanie jeża Eliasza”, należącej do cyklu „Pomóż mi przetrwać”. Dzieci dowiedziały się co grozi małym i dużym jeżom, czy pomoc ludzi zawsze jest konieczna i jak powinna wyglądać, żeby nie szkodzić zwierzętom. Poznaliśmy lepiej tego cichego mieszkańca lasów, parków i naszych ogrodów. Wszyscy postanowiliśmy postępować tak, aby im nie szkodzić a raczej ułatwić znalezienie schronienia, jeśli pojawią się w naszych ogródkach. Następnie z szyszek i plasteliny powstały piękne, małe jeżyki, a kolorowe liście zostały wykorzystane do zbudowania dla nich „domków”. Swoje prace dzieci chętnie zabrały do domów. Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się za dwa tygodnie.