Lekcje Biblioteczne

Gwiazdeczki i Biedroneczki

Mieliśmy przyjemność gościć w minionym tygodniu „Gwiazdeczki” i „Biedroneczki” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Niepołomicach. Dzieci zwiedziły wszystkie działy, te które były u nas pierwszy raz dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem i korzystać z księgozbioru, a te które już są czytelnikami chętnie dzieliły się wrażeniami i opowiadały o swoich ulubionych książkach wypożyczonych z Biblioteki. „Gwiazdeczki” poznały „Historię małej popielicy, która nie chciała się obudzić”,  wykonały prace plastyczne z bohaterką opowieści w roli głównej i poznały nieco bliżej to zagadkowe stworzonko. Z „Biedroneczkami” przeczytaliśmy „Nie lubię książek. Koniec Kropka” bajkę o dziewczynce, która ponad wszystko nie lubiła czytać. Porozmawialiśmy też, o tym jak należy dbać o wszystkie książki w domu, przedszkolu czy pożyczone z Biblioteki. Na zakończenie dzieci wykonały piękne witrażowe liście i podjęły się wyzwania układania na czas trudnych puzzli z różnymi gatunkami sów, co sprawiło im wiele radości. W podziękowaniu za odwiedziny wszystkie przybyłe przedszkolaki otrzymały książeczki.