• Aktualność
  •  
  •  

Literackie podróże, małe i duże

Poznajcie dzisiaj sympatycznego pieska Ptysia i eleganckiego kota Wincentego. 

Ptyś to porzucony piesek przygarnięty przez nową rodzinę, która tworzy zgraną, wesołą gromadkę i pomaga mu oswoić się z trudną dla niego sytuacją. Co potrafią zrobić nowi przyjaciele dla smutnego pieska? Czy zamiast ulubionej mielonki zjedzą z nim tartę z porów?

W przeciwieństwie do Ptysia, bohater drugiej książki - Wincenty, to kot który ma wszystko: eleganckie mieszkanko, talent kulinarny, bibliotekę pełną książek i gustowne muszki. Brakuje mu tylko przyjaciela. I tu pojawia się Kołtun. Szczeniak z ubłoconymi łapkami, ciągle biegający za swoją piłeczką. Czy ta przyjaźń ma szansę? Przekonajcie się sami sięgając po te pięknie wydane książki dla dzieci.
„Ptyś” – Claire Lebourg oraz „Wincenty i Kołtun” i „ Wincenty i Kołtun – Wyprawa po Złotą Kość” – Nicola Colton.


Witam serdecznie.

Ponieważ najczęściej wybieranymi książkami w dziale dla dzieci są te o zwierzętach, dlatego mam dla Was dzisiaj, takie oto propozycje.
„Ptyś” – to książka napisana przez Claire Lebourg, której piękne ilustracje i zabawny sposób pokazania osobowości zwierząt, muszą  spodobać się każdemu.

Jest to historia puchatego pieska, który podczas podróży na wakacje gubi się i jak możemy się spodziewać jest wystraszony i smutny. Poznaje jednak nowych przyjaciół m.in.: Groszka, Mamutka i Bezę, którzy pomagają mu przetrwać w trudnej sytuacji, uczą go samodzielności i przywracają radość. Zwierzaki mieszkają w opuszczonym wagonie, troszczą się o siebie, opiekują, dzielą obowiązkami. Mają nawet kuchnię i salon fryzjerski. Ptyś bardzo długo szuka swojego „ludzkiego” towarzysza, ale z czasem zaczyna być szczęśliwy ze swoją nową rodziną i choć odkrywa, że wcale się nie zgubił tylko został porzucony, odnajduje radość w swoim życiu, ponieważ dostał szansę na nowy, szczęśliwy dom.
Ta książka w delikatny sposób porusza temat, który warto z dziećmi podjąć: o odpowiedzialności, o empatii i miłości do naszych zwierzęcych przyjaciół.

Kolejne książki - to zabawne przygody „Wincentego i Kołtuna” postaci stworzonych przez Nicole Colton. Kot Wincenty mieszka w kamienicy, czyta książki, układa je kolorami i jest bardzo wytworny. Marzy o tym, żeby znaleźć przyjaciół wśród kociej elity. Jednak przypadek sprawił, że prawdziwego przyjaciela spotkał  w parku i to w dodatku nie kota, ale małego szczeniaczka. 

Kołtun bo tak ma na imię piesek lubił ganiać za piłką, jeść lody karmelowe, węszyć przygodę a w eleganckim mieszkaniu Wincentego odnajdzie swój dom. To dzięki niemu Wincenty otworzy swoją wymarzoną księgarnię i razem z nim tę księgarnię będzie próbował uratować, gdy chciwe koty z Klubu Kotylionów będą chciały ją przejąć. Okazuje się, że nawet przemądrzałego kota i zwariowanego kundelka może połączyć prawdziwa przyjaźń.

Znajdziecie tutaj świetny tekst połączony z zabawnymi, oryginalnymi ilustracjami.

Zapraszam do lektury.