• Aktualność
  •  
  •  

Literackie podróże, małe i duże

Co budują zwierzęta?

Słońce, spacery, w końcu prawdziwa wiosna. Dlatego dzisiaj coś dla ciekawych świata dzieci.

„Co budują zwierzęta” – Emilii Dziubak, znanej czytelnikom z pięknych ilustracji, to książka pełna ciekawych informacji i fantastycznej grafiki. Dowiecie się z niej jak mieszkają ssaki leśne, czy muszla to dom, jak różne gniazda budują ptaki, pszczoły, mrówki, termity i oczywiście pająki. 

Znamy upodobania naszych małych czytelników i ich fascynacje tymi owadami. Zapewniamy, że ta książka spełni wasze oczekiwania. Dowiecie się m.in.: który pająk to najlepszy tkacz, że „gladiator” nosi sieć przy sobie, że są pająki żyjące i budujące sieci w dużych społecznościach tworząc pajęcze „osiedla”, że Topik mieszkający pod wodą dzięki pajęczynie ma swoją „butlę z tlenem” i czyja sieć jest najmocniejsza.

Jeśli jeszcze nie jesteście fanami książek Emilii Dziubak i jej ilustracji, to już dla najmłodszych mamy propozycję od której można zacząć: „Koala nie pozwala”- Rafała Witka, zilustrowana właśnie przez nią, to zabawna książeczka o tym charakternym zwierzątku. Zapraszamy.

Witam serdecznie. 

W końcu pogoda dopisuje, więc na pewno korzystacie ze spacerów na łonie przyrody. Właśnie dlatego chciałabym dziś pokazać Wam tę zachwycającą książkę.

Ponieważ dzieci cechuje naturalna ciekawość, my jako dorośli powinniśmy tę ciekawość podsycać, a wycieczki w plenerze i taka literatura zgłębiająca tajniki przyrody świetnie się do tego nadaje.

Ta książka to atlas, jest nie tylko bardzo ciekawa ale i pięknie zilustrowana. Znajdziecie tutaj najokazalsze, najciekawsze i najbardziej zaskakujące mieszkania różnych stworzeń. Autorka pokazuje nam jak fascynujący jest świat zwierząt, nazywa ich mistrzami architektury, projektantami, konstruktorami i budowniczymi, a mając tę książkę w rękach nie sposób się z tym nie zgodzić. Zobaczycie tutaj podziemne metropolie, budowle nadziemne małe i duże, a także domy zbudowane na wodzie. Przy każdym znajdziecie małą ikonkę, dzięki której będziecie wiedzieli o jakiego typu domek chodzi. I choć wiele dzieci wie jak „mieszka” mysz, lis, wiewiórka czy jaskółka to na pewno znajdziecie tu takie, które zaskoczą was swoim „domostwem”.

Zachęcam do udania się w tą niezwykłą przyrodniczą podróż, z której dowiecie jak zwierzęta budują  swoje mieszkania, z jakich materiałów, jakie miejsca wybierają i dlaczego. Zaglądnijcie do gniazd ptaków, owadzich budowli, domów ssaków i podwodnych zwierząt. Z opisów i ciekawostek zamieszczonych przy ilustracjach dowiecie się, też jak właściciele kamuflują swoje mieszkanka przed wzrokiem niepożądanych gości. 

„Co budują zwierzęta” Emilii Dziubak to jedna z ciekawszych książek przyrodniczych dla dzieci, która w połączeniu z pięknymi grafikami gwarantuje wspaniałą lekturę i zabawę, dla dzieci powyżej 4 roku życia. 

Jeśli już mówimy o Emilii Dziubak i jej ilustracjach to chciałabym też wspomnieć o tej  małej, kartonowej, bogato ilustrowanej książce -„Koala nie pozwala. Przeznaczonej dla naszych najmłodszych czytelników. Piękna grafika Emilii Dziubak i przystępny, zabawny tekst- Rafała Witka, z którego dowiecie się nie tylko co Koala lubi, a czego nie, ale czy Koala to miś i co mu „siedzi w głowi”. Ta książeczka to wspaniały początek przygody z literaturą o zwierzakach.

Gorąco polecam, bo te książki to sama przyjemność.  Dziękuję, do zobaczenia.