Literackie podróże, małe i duże

„Nie chcę być mały” i „Nie chcę mieć kręconych włosów”

Nie chcę… te słowa na pewno chociaż raz słyszeliście  drodzy rodzice od swoich dzieci. I właśnie ten temat porusza autorka Laura Ellen Anderson. To młoda pisarka i ilustratorka, wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość. W tych dwóch książkach w zabawny sposób przedstawiła  zmartwienia dzieci i ich pomysłowość w radzeniu sobie z nimi. Humor zawarty w rymowanym tekście i piękne ilustracje gwarantują sukces wśród najmłodszych czytelników.

„Nie chcę być mały” i „Nie chcę mieć kręconych włosów” to dwie historie:  o chłopcu, który chce być wyższy i dziewczynce, która chce mieć proste włosy. Co wyniknie z ich pragnień? Koniecznie przeczytajcie. Te książki, na pewno dostarczą  Wam wiele radości, a przy okazji pomogą zrozumieć i polubić siebie bardziej, bo przecież wszyscy jesteśmy wyjątkowi, właśnie dlatego, że nie tacy sami.

Witam serdecznie.

Jak widzicie mam tu dzisiaj dwie, piękne książki Wydawnictwa Publikat, napisane specjalnie dla małych czytelników. Autorką jest wielokrotnie nagradzana i ceniona pisarka i ilustratorka książek dla dzieci Laura Ellen Anderson. Piękne ilustracje, które tutaj znajdziecie zachwycą zarówno dzieci jak i rodziców, tak samo jak rymowany, zabawny tekst, który miło się czyta i słucha.

Pierwsza z nich „NIE CHCĘ BYĆ MAŁY” – opowiada historię chłopca, który chciałby być wysoki, przynajmniej taki jak jego koledzy albo brat. Bardzo nie lubi, gdy inne dzieci wołają na niego „krasnal” czy „brzdąc”. Widzi same negatywne strony swojego niskiego wzrostu. Chociażby to, że nie może dosięgnąć swojego ulubionego misia, który zupełnie niechcący „wylądował” na gałęzi drzewa. Pomimo wielu zabawnych pomysłów na zwiększenie swojego wzrostu, chłopiec niestety nie rośnie tak szybko jak by tego chciał…Dzieje się jednak coś zupełnie innego, próby uwolnienia misia kończą się zaskakującą przyjaźnią. Jaką? Tego nie będę zdradzać, myślę że z przyjemnością przeczytacie o tym sami.

Kolejna książka z tej serii to :

„NIE CHCĘ MIEĆ KRĘCONYCH WŁOSÓW” – tutaj bohaterką jest dziewczynka z burzą rudych loków, których nie cierpi i uważa, że takie włosy to udręka. Przeczytacie tutaj o wielu śmiesznych metodach, które zastosowała na swojej głowie pragnąc mieć gładkie włosy i jak to się stało, że spotkała kogoś, kto marzy właśnie o lokach. Często tak bywa, że chcemy mieć coś odwrotnego niż mamy. Zachęcam do przeczytania i tej książki i przekonania się jak skończy się ta fryzurowa historia.

Podsumowując – są to zabawne opowieści dla przedszkolaków – o tolerancji, o akceptacji samego siebie, o kochaniu tego, kim jesteśmy i tego co mamy.

Warto zwrócić uwagę na:
Poznanie i zrozumienie emocji dzieci, budowanie ich poczucia wartości, a także wsparcie w relacjach z rówieśnikami.
Bardzo polecam lekturę tych książek, nie tylko przedszkolakom, ale i dzieciom, które już samodzielnie czytają. Na pewno te książki sprawią Wam wiele radości, a przy okazji może pomogą zrozumieć i polubić siebie bardziej, bo przecież wszyscy jesteśmy wyjątkowi, właśnie dlatego, że nie tacy sami.

Zapraszam do Biblioteki, a dzisiaj dziękuję i do zobaczenia.