Lubię książki. Koniec kropka

Lekcja biblioteczna

5 listopada Bibliotekę w Niepołomicach odwiedziły „Rybki” z Przedszkola Sióstr Augustianek. Dzieci dowiedziały się jak działa biblioteka, jak należy się w niej zachowywać, co moga w niej znaleźć, oraz że poza wspaniałymi książkami czekają tu na nie jeszcze inne akrakcje. Wystarczy tylko mieć własne konto biblioteczne, a jak się przekonały, zapisanie się do biblioteki wcale nie jest takie trudne. Okazją do ciekawych spostrzeżeń na temat gustów literackich była przeczytana wspólnie książka Emmy Perry pt. „Nie lubię książek. Koniec kropka.  „Rybki” bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach tworząc na pamiątkę własne „fruwające” książki, wypełnione różnymi bajkowymi postaciami. Otrzymały również od Biblioteki zachęcające do czytania książkowe prezenty. Mamy nadzieję, że  stworzone z rozsypanki wyrazowej motto zajęć - „Lubię książki. Koniec kropka” - pozostanie z dziećmi już na zawsze.

Spotkanie stało się również okazją do świętowania przypadającego właśnie tego dnia Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Jak przystało na taki wyjątkowy dzień, było wesoło, kolorowo i bajecznie! W końcu to rocznica urodzin Walta Disney’a, który przeniósł uwielbiane przez wszystkich bajki na ekran filmowy!