• Aktualność
  •  
  •  

Renata Piątkowska w Staniątkach

Spotkanie autorskie

22 czerwca uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach  wraz z opiekunami  uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Renatą Piątkowską oraz Elżbietą Malwiną Kożurno. Spotkanie zostało zorganizowane na trawniku przed Biblioteką Publiczną w Staniątkach. Pani Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku Białej, a jej pasja to jazda konna. Napisała już ponad 40 książek, a wiele z nich zdobyło cenne nagrody, m.in. w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego czy Astrid Lindgren. Autorka jest również  kawalerem Orderu uśmiechu.

Podczas spotkania fragmenty opowiadań autorki czytała z wielką swobodą i ciekawą interpretacją lektorka Elżbieta Malwina Kożurno. Wysłuchaliśmy fragmentu książki pt. „Po prostu Mama”. Tym razem poznając historie siedmiu matek, których miłość do swoich dzieci jest tak ogromna i silna, że może góry przenosić. To właśnie mamy są tutaj bohaterkami, często bardzo cichymi, ledwo widocznymi, stojącymi jak dobry anioł w cieniu za swoim dzieckiem. Siedem historii i każda pełna matczynej miłości, poświęcenia, wiary i siły. Na przekór złu całego świata. Opowiadania są tak piękne, bo kryje się w nich mnóstwo prawdy. 

Pani Renata Piątkowska w niezwykle ciekawy  sposób przedstawiła też  historię dzieciństwa młodego Thomasa Edisona, który został wyrzucony ze szkoły i uznany przez nauczyciela za tępego. Jednak niezachwiana wiara matki w syna, jej dbałość o jego rozwój sprawiła, że wyrósł z niego sławny naukowiec.

Spotkanie zakończyło się serią pytań zadawanych przez dzieci obu Panią. Na wszystkie pytania Pani Renata chętnie odpowiadała, a wszyscy zgromadzeni na spotkani mogli dowiedzieć się między innymi tego, że od najmłodszych lat Pani Renata jest ogromną miłośniczką Muminków.