Wakacje w Bibliotece

„Robotyka - budowanie i programowanie mini robotów”

Piąty dzień Wakacji w Bibliotece - "Robotyka - budowanie i programowanie mini robotów".

Zarówno 5-6 latki jak i 7-9 latki pracowali w parach mając do dyspozycji tablety i klocki. Pierwsze zadanie polegało na zbudowaniu wiatraka napędzanego silniczkiem, z czym dzieci świetnie sobie poradziły. Kolejne roboty, które powstawały na zajęciach były już o wiele trudniejsze. Młodsze dzieci pracowały nad zbudowaniem delfinów i ślimaków. Ogromnie spodobał się im fakt, że mogli samodzielnie wprawić je w ruch, sprawić żeby wydawały dźwięki a nawet zmieniały kolory. Starsze dzieci zbudowały łazika marsjańskiego, który powstawał stopniowo, wciąż ulepszany by na końcu zachwycić dzieci swoim wyglądem oraz umiejętnościami poruszania się w terenie. Były zabawy na dywanie, śmiech i radość z projektowania i budowania.