Wszyscy jesteśmy ważni

W odwiedzinach u przedszkolaków

Grupa Skrzatów i Motylków z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu w dniu 20 października uczestniczyła w warsztatach biblioterapeutycznych, mających na celu uświadomienie najmłodszym, że wszyscy są ważni. Po przywitaniu i krótkiej zabawie integracyjnej dzieciaki wysłuchały opowiadania „O jeżyku Tuptusiu i o tym, że wszyscy jesteśmy ważni”. Historia jeżyka spowodowała, że przedszkolaczki bardzo szybko stwierdziły, że każdy z nas jest inny, ale bezwzględnie każdy zasługuje na przyjaźń i uwagę. Po wyczerpującej rozmowie przystąpiły do prac plastycznych. Najpierw kolorowały liście aby zapewnić jeżykom wygodne i ciepłe schronienie na zimę a następnie wykonały piękne obrazki z jeżykami. Na zakończenie zajęć z ochotą przystąpiły do zabawy ruchowej, która miała na celu wyróżnienie każdego z dzieci na tle grupy. Zwieńczeniem spotkania były podarowane przedszkolakom książeczki i foldery z informacjami o naszych bibliotekach.