• Aktualność Relacje
  •  
  •  

"Carpe Diem"

wystawa fotograficzna

Od 4 czerwca przez 3 miesiące w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach oraz w Laboratorium Aktywności Społecznej można odpadać wystawę zdjęć podsumowujących projekt Stowarzyszenia Pomoc Bliźniemu i Dominiki Sowy - Fotografia zatytułowany „Carpe Diem”  

Projekt  „Carpe Diem” to dla bohaterów tego przedsięwzięcia – Seniorów, 12 miesięcy pełnych przygód, wzruszeń, cudów i fascynacji, zwieńczonych wspaniałym wernisażem, który odbył się 4 czerwca w Laboratorium Aktywności Społecznej. Gośćmi specjalnymi byli: Wiktoria Szmit DJ Wika. Jest moc, Hanna Piekarska, Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz – uczestnicy programu „Sanatorium miłości”.

Wernisaż, mocnym wejściem rozpoczęli uczestnicy projektu, którzy jako team, boksera Mariusza Wacha, w rytm muzyki stanęli do ringu pokonując strach i czas. Jedna z Seniorek miała na sobie płaszcz z rzeczywistej gali boksu. 

W pierwszej części spotkania, goście mogli posłuchać o projekcie z perspektywy bohaterów, oraz osób, które były odpowiedzialne za jego realizację. Głos zabrał również wiceburmistrz Michał Hebda. A na pamiątkę, każdy z bohaterów projektu otrzymał Fotoksiążkę, która przywoła wspólnie spędzone chwile. 

Po przemówieniach, była okazja, aby zapoznać się z wystawą, która została udostępniona w pomieszczeniach Biblioteki Publicznej w Niepołomicach im. Tadeusza Biernata oraz Laboratorium Aktywności Społecznej, a także do poznania umiejętności Dj skich Pani Wiktorii. 

Natomiast w ostatniej części spotkania, wywiady z gośćmi specjalnymi, którzy przełamują stereotypy, łączą pokolenia i motywują innych do działania. przeprowadziła Agnieszka Waś Turecka, dziennikarka Interia.pl. 

Zachęcamy do oglądnięcia wystawy "Carpe Diem", warto zobaczyć energię i radość życia bohaterów tego wyjatkowego projektu zatrzymaną w kadrze fotograficznym.

Wystawa będzie dostępna do 4 września w godzinach pracy naszych placówek. Zapraszamy.