Co w przyjaźni jest ważne

odwiedziny przedszkolaków

24 listopada do biblioteki przymaszerowali Mali Badacze, Twórcy i Podróżnicy z Przedszkola Olimpijskiego w Niepołomicach. To był zapewne dzień pełen wrażeń, zwłaszcza dla małych gości, którzy zawitali do nas po raz pierwszy, aby nie tylko obejrzeć bibliotekę, ale zapoznać się z tym, co w niej można odnaleźć, dowiedzieć się co książki lubią, a czego nie, oraz przypomnieć sobie, że  w każdym miejscu obowiązują pewne zasady, w bibliotece również.

Do wspólnego przeczytania wybraliśmy książkę Shoshany Stopek „Jeden hamak dla dwoje”. Dzieci zachwyciły nie tylko piękne, kolorowe ilustracje. Rozbawiła ich również zabawna i bardzo mądra opowieść o dwóch misiach koala, dzięki której przedszkolaki dowiedziały się czy łatwo można zostać czyimś przyjacielem, oraz co to jest empatia i jak jest ona ważna, gdy chcemy się z kimś przyjaźnić.

Zajęcia biblioteczne były też okazją do radosnej twórczości. Dzieci wykonały swoje misie koala, które mogły wspinać się po drzewach lub odpoczywać w kolorowych hamakach. Maluchy otrzymały także upominki od biblioteki – książeczki. Mamy nadzieję, że staną się one miłą zachętą do nauki czytania i częstych wizyt w naszej bibliotece.