Ferie zimowe w Bibliotece

Za nami już drugi tydzień „Ferii w Bibliotece”. To kolejny pasjonujący i niezwykle barwny cykl zajęć związanych z dziejami naszego pięknego miasta  - królewskich Niepołomic, oraz jego okolic.

Zarówno dzieci w młodszej (5-6) lat jak i starszej  (7-9 lat) grupie miały okazję wyzwolić swoją kreatywność, spożytkować swoje niewyczerpalne pokłady energii, chłonąć to co nowe i nieznane, oraz co nas bardzo cieszy, dzielić się swoją wiedzą na temat Niepołomic zarówno ze swoimi rówieśnikami jak i samymi prowadzącymi.

Naszym spotkaniom towarzyszyły opowieści o kazimierzowskim trzosie, dzielnej leśniczance Justynie, ciekawostki związane z życiem odwiedzających nasze miasto władców Polski, jak i miejsc w których niegdyś bywali. Odwiedziliśmy współczesne miejsca jak i te ze starych pocztówek, obserwowaliśmy piękno puszczańskiej przyrody aby potem uwiecznić je na naszych pracach, szyliśmy nawet średniowieczne sakiewki. Tym razem  powstały wyjątkowe wizerunki królowej Bony, na tle ogrodów i z koszem pełnym włoszczyzny. Pięknie ozdobione ubiory królów i królowych zyskały nowy blask, a korony, tarcze i miecze prezentowały się jak z bajki.

Na niepołomickim zamku zamieszkały nawet duchy. Nasze wspomnienia o tym co minione i o tym co ”tu i teraz” zamknęliśmy w „pamiątkowych słoikach” oraz przestrzennych kartkach. Nie ulega wątpliwości, że Niepołomice to bardzo inspirujące miejsce zarówno dla młodszych jak i dla starszych. To co udało nam się wspólnie stworzyć jest tylko wyrazem naszej ogromnej sympatii do tego królewskiego miasta, z którego jesteśmy dumni jeszcze bardziej!

Wszystkim uczestnikom „Ferii w Bibliotece” dziękujemy za czas fantastycznie spędzony na opowieściach, wspomnieniach, zabawie i radosnej twórczości.