Klub Poszukiwaczy Historii Niepołomic

Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół"

15 czerwca odbyło się ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic.

Tym razem nasze spotkanie miało nieco inny charakter. Ponieważ przygotowujemy w bibliotece nową wystawę historyczną, dotyczącą niepołomickiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" poprosiliśmy klubowiczów o pomoc. Wszystkim dziękujemy za przybycie i cenne wskazówki, gdzie jeszcze możemy znaleźć informacje o "Sokole".

"Sokół" w niepołomicach działa już od 120 lat. Przez te lata mocno wpisał się w historię naszego miasta. Na wystawie chcielibysmy pokazać nie tylko jego dzialalność, ale również ludzi, którzy go tworzyli. Chcielibysmy obok dokumnetów, które już uzyskaliśmy od zarządu PTG "Sokół" i z Archiwum Narodowego w Krakowie - Oddział w Bochni, umieścić tam także fotografie, które może znajdują sie w niepołomickich domach.

Dlatego prosimy o zdjęcia, dokumenty oraz wszelkie materiały dotyczące "Sokoła". Zachęcamy również do podzielenia się wspomnieniami, które dotyczą jego działalności.

Zapewniamy, że wszystkie materiały zostaną zwrócone właścicielom.