• Aktualność Relacje
  •  
  •  

(Kocie) Podróże po dziecięcej literaturze

17 luty to szczególna data w kalendarzu dla kotów i ich właścicieli. Właśnie tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota.

Z tej okazji również w naszej bibliotece nie mogło zabraknąć kocich akcentów. „Podróże po dziecięcej literaturze” zawiodły nas w koci świat. Mogliśmy zgłębić co nieco jego tajemnice, podążając kocimi ścieżkami. A właściwie jak to się stało, że dzisiaj tak cenimy ich towarzystwo, bo jak mogliśmy się dowiedzieć, ich żywot nie zawsze wyglądał tak kolorowo? 

Skąd kot do nas przywędrował, czego możemy mu pozazdrościć i jak wygląda świat widziany kocimi oczami? Na te i wiele innych pytań poszukiwaliśmy wspólnie odpowiedzi. Przesąd o czarnym kocie włożyliśmy miedzy bajki, oraz zadeklarowaliśmy naszą szczególna sympatię do poczciwych „dachowców”.  

A w związku, że karnawałowy czas jeszcze trwa, wykonaliśmy samodzielnie kocie maski wykorzystując do tego różnorakie materiały. Pracy towarzyszyły rozmowy o naszych pupilach i mnóstwo śmiechu. Dało się słyszeć nawet miauczenie. Już wkrótce  po naszej bibliotece rozbrykały się psotne kociaki. Okazujcie miłość kotom nie tylko tego dnia, ale na co dzień i koniecznie pamiętajcie o tych, które nie mają swojego domu.