• Aktualność
  •  
  •  

Kurs Komputerowy dla Seniorów powrócił

Nowe grupy kursantów

Po długiej przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, powróciliśmy do naszych stałych zajęć odbywających się w Mediatece. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy kurs komputerowy dla seniorów, przeznaczony dla osób po 50 roku życia, które nie miały styczności z komputerem.

Celem kursu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu oraz aktywizacja osób starszych. Prowadzone warsztaty mają za zadanie pomóc grupie senioralnej w użyciu nowoczesnych technologii, które są powszechne w wielu dziedzinach życia codziennego.

Seniorzy, pełni zapału i chęci przez najbliższy miesiąc będą zgłębiać tajniki obsługi komputera.

W co tygodniowych spotkaniach dwie sześcioosobowe grupy kursantów będą nabywać umiejętności w zakresie podstawowej obsługi komputera oraz wyszukiwania informacji w Internecie.

Podczas trwania kursu nauczymy się korzystać z komputera, poznamy podstawy pracy w systemie Windows, dowiemy się jak napisać, zachować i wydrukować pismo czy inny dokument, będziemy korzystać z Internetu, przeglądać strony internetowe, wyszukiwać potrzebne informacje, zakładać i korzystać z poczty elektronicznej.

Dostęp do nowych technologii i szeroko rozumianej informacji sprawił, że seniorzy chcą aktywnie i na bieżąco poznawać te wciąż rozwijające się dziedziny. To wyzwanie dla wielu osób, zwłaszcza osób starszych, które bardzo chętnie podążają za nowinkami.

Spotkania na warsztatach dają możliwość swobodnej rozmowy, swobodnego zadawania pytań oraz asertywnego proszenia o dodatkowe informacje. Zajęcia dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników.