• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Lekcja biblioteczna

"Kotki" z Przedszkola z Podłęża

W środę 11 maja odwiedziły nas „Kotki” z Przedszkola z Podłęża. Tradycyjnie odbyliśmy spacer po bibliotece, zaglądając we wszystkie jej zakamarki. Byliśmy w dziale dla dorosłych, czytelni, mediatece i oczywiście dziale dziecięcym gdzie odbyła się kolejna część naszego spotkania z przedszkolakami.

Porozmawialiśmy o książeczkach z bibliotecznych półek, o tym jak o nie dbać, a także jak powstają i jaką drogę pokonują by znaleźć się w rękach czytelników. Dowiedziały się też jak łatwo zapisać się do biblioteki i korzystać z księgozbioru.

Następnie dzieci wygodnie usiadły na dywanie i posłuchały „Bajki o jeżyku wędrowniku i borsuku – strasznym mruku”, z książki Ewy Stadtmuller pt.: „Zwierz się zwierza”. Bohaterem opowieści był mały jeżyk, który również stał się inspiracją do pracy plastycznej, którą przedszkolaki, dodam że były to 3-latki, wykonały perfekcyjnie. Wymieniliśmy wspólnie wiadomości o jeżach, małych i pożytecznych zwierzątkach, które coraz częściej potrzebują naszej pomocy. 

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały w prezencie książeczki o zwierzątkach i opuściły uśmiechnięte naszą bibliotekę razem ze zrobionymi przez nie jeżykami. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do zapisów i dołączenia do grona naszych czytelników.