Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

Przedszkole Samorządowe w Niepołomicach

30 listopada gościliśmy „Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Niepołomicach i razem z nimi „przetuptaliśmy” po wszystkich zakamarkach Biblioteki, oglądaliśmy komiksy, audiobooki i rozmawialiśmy o tym jak szanować książki.

Następnie relaksowaliśmy się przy lekturze jednej z nich pt.: „Mysz, która chciała być lwem” autorstwa Rachel Bright z pięknymi ilustracjami Jim Field. To idealna propozycja dla dzieci, które są nieśmiałe a chciałyby być zauważone.

W końcu bycie MAŁYM nie jest łatwe, ale jak wynika z opowieści nawet maleńka mysz może odnaleźć w sobie wewnętrznego lwa. Ta historia zainspirowała nas do wykonania pracy plastycznej i jak na „Pszczółki” przystało dzieci pracowały bardzo starannie i wytrwale tworząc całe stado szarych, przyjaznych, dzielnych myszek.

Spędziliśmy z przedszkolakami bardzo miłe chwile. Mamy nadzieję, że szybko powrócą do nas z rodzicami, a podarowane im do Przedszkola książeczki umilą im czas i przypomną o tym, że jesteśmy w Bibliotece dla nich i zawsze mogą tutaj przyjść a my postaramy się spełnić ich literackie marzenia.