Lekcje polskiego dla uchodźców z Ukrainy

Od 14 marca w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach są prowadzone zajęcia z języka polskiego dla mieszkających w naszej gminie uchodźców z Ukrainy. Oferta ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Powstało 10 grup językowych  - 8 grup dla dorosłych i 2 dla dzieci, są one bardzo liczne (zapisało się już ok. 100 osób).

Zajęcia odbywaja się dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku i trwaja 1,5 godziny.

W czasie zajęć z dorosłymi, dla dzieci będą przygotowane stoliki z kredkami, blokami, plasteliną, kolorowankami i innymi materiałami plastycznymi. Będą także gry planszowe i puzzle. Zajmiemy się dziećmi w czasie, kiedy ich mamy będą uczestniczyć w lekcji języka polskiego.

PONADTO OFERUJEMY:

• Dostęp do bezpłatnego Internetu oraz możliwość drukowania dokumentów związanych z szukaniem pracy.
  • Literaturę w języku ukraińskim. W Bibliotece, m.in. dzięki pomocy mieszkańców Niepołomic jest już dostępna literatura dla dzieci w języku ukraińskim (100 książek). Część z tych pozycji już została wypożyczona.
  • Chcielibyśmy również zgromadzić książki w języku ukraińskim dla osób dorosłych dlatego PROSIMY O POMOC W ICH POZYSKANIU.
  • Biblioteka i Laboratorium Aktywności Społecznej to miejsce, w którym osoby z Ukrainy, mieszkające w Niepołomicach, mogą się spotkać w swoim gronie, porozmawiać o problemach i wymienić się doświadczeniami.

Serdecznie zapraszamy w godzinach pracy naszych placówek.

З 14 березня у Публічній бібліотеці міста Неполоміце проводяться заняття польською мовою для біженців з України, які проживають у нашій гміні. Ця пропозиція була сприйнята з великим інтересом, було створено 10 мовних груп – 8 груп для дорослих і 2 для дітей. Групи численні (вже записалися близько 100 осіб).

Заняття проводяться двічі на день з понеділка по п’ятницю і тривають 1,5 години.

НА ЩОДЕНЬ МИ ПРОПОНУЄМО:

• Доступ до безкоштовного Інтернету та можливість друкувати документи, пов'язані з пошуком роботи.
  • Література українською мовою.
    • У бібліотеці, в т.ч. завдяки допомозі жителів Нєполоміц дитяча література тепер доступна українською (100 книг). Багато книг уже позичені.
    • Ми також хотіли б збирати книжки українською мовою для дорослих, тому ПРОСИМО ДОПОМОГИ З ЇХ ОТРИМАННЯ.
  • Бібліотека та лабораторія соціальної діяльності – це місце, де люди з України, які живуть у Неполоміце, можуть зустрітися у своїй групі, поговорити про проблеми та обмінятися досвідом.

Щиро запрошуємо Вас у робочий час наших відділень.