• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Magiczne popołudnie

"Podróże po dziecięcej literaturze"

2 maja swoje święto miał Harry Potter, znany większości czytelnikom, bohater serii o młodym czarodzieju. Dzień Harrego Pottera obchodzony jest od 2012 roku, kiedy to został ogłoszony przez premiera Anglii w celu uhonorowania twórczości J.K.Rowling i najbardziej popularnej dziecięcej serii w historii literatury.

Wykorzystując tę okazję postanowiliśmy przybliżyć młodym czytelnikom postać Harrego. Na naszych czwartkowych zajęciach bibliotecznych – „Podróże po dziecięcej literaturze” oglądaliśmy piękne, bogato ilustrowane wydania książek o młodym Poterze, czytaliśmy fragmenty, poznaliśmy ciekawostki ukryte przez autorkę w tekście i rozmawialiśmy o historii powstania serii, a także o sukcesie jaki osiągnęła na całym świecie.

Pozostając w świecie czarodziejów poznaliśmy także sekrety pracy Merlina z „Księgi Czarów”, jego pracownie, szaty, narzędzia i niektóre zaklęcia.

Największą atrakcją, nie mogło być inaczej, okazał się magiczny kryształ. Nie mogliśmy zatem sami nie spróbować troszkę poczarować i tak powstały: różdżka i  gniotek. Każdy z wykonanych przez dzieci przedmiotów mienił się wieloma barwami i choć 5-6 latki to jeszcze małe dzieci, to ich „czarodziejskie” paluszki doskonale sobie poradziły z małymi, błyszczącymi elementami i trudnymi zadaniami.

Mamy nadzieję, że takie czarodziejskie przedmioty jeszcze nie raz  powstaną na naszych zajęciach.