• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Podróże po dziecięcej literaturze (5-6 lat)

Ze względu na obchodzony na świecie 22 kwietnia - Dzień Ziemi bohaterką naszego spotkania ("Podróże po dziecięcej literaturze") stała się pewna Pestka, która wyrosła na piękne drzewo. „Pestka i Jajko” autorstwa Alexa Latimera, to wzruszająca historia również o tym, jak silna bywa przyjaźń, jeśli jest prawdziwa i szczera. 

Rozmawialiśmy o nasionach, o tym jak wielkie mają znaczenie dla nas ludzi i jaką rolę odgrywają w przyrodzie. Dowiedzieliśmy się miedzy innymi, że wszystko zaczyna się od nich, a także skąd bierze się jedzenie? Dzieci  zadawały dużo pytań  i chętnie dzieliły się swoją wiedzą. 

W dalszej części zajęć posadziliśmy cebulki w ekologicznych doniczkach ozdobionych własnoręcznie przez dzieci.  Jak się okazało fakt samodzielnego sadzenia i zdobienia doniczek to ogromna frajda.

Następnie przy użyciu ziaren słonecznika i dyni powstały piękne, kolorowe prace plastyczne. 

Celem zajęć było nie tylko uczenie dzieci pielęgnacji roślin, rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą, ale także pokazanie jak łatwo znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania w pięknej dziecięcej literaturze.

Za wspaniałą zabawę i udział w ekologicznych zajęciach wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy.