• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Podróże po dziecięcej literaturze

zajęcia dla dzieci

Ponieważ już niebawem, bo 16 marca obchodzony będzie na świecie Międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej postanowiliśmy przybliżyć dzieciom postać tego uroczego misia.

Zwiększenie populacji pandy jest na pewno wielkim sukcesem ekologów, jednak nadal należy chronić ten gatunek, a ten szczególny dzień ma przypominać o jego potrzebach. Na zajęciach dzieci dowiedziały się  wielu ciekawych rzeczy, o tym „ bambusowym niedźwiedziu”. Między innymi, że pandy jako jeden z niewielu gatunków niedźwiedzi, nie zasypiają w sen zimowy. Ich całe życie kręci się wokół jedzenia, potrafią świetnie się wspinać i pływać choć wyglądają, przy tym śmiesznie i niezdarnie. Nie znoszą deszczu, uwielbiają się turlać, a ich kontrastowe futro, wbrew pozorom stanowi bardzo dobry kamuflaż. 

Następnie przeczytaliśmy bajkę pt.: „Panda i duchy”, która ukazała więcej pytań niż odpowiedzi i choć była to zawiła opowieść mistrzów zen o rozdzieleniu duszy bardzo spodobała się dzieciom.
Nie moglibyśmy zakończyć zajęć bez pracy plastycznej, którą była oczywiście panda wspinająca się na drzewo i szukająca pysznych liści bambusa. Wykonaliśmy również maski, które zamieniły uczestników zajęć w te urocze misie.