• Aktualność Relacje
  •  
  •  

"Podróże po dziecięcej literaturze"

obchodzimy święto MAM

26 maja to wyjątkowy dzień dla każdej z naszych kochanych Mam. To właśnie im poświęciliśmy dzisiejsze zajęcia. Jak się okazało, o mamusiach można rozmawiać bez końca, a na ich temat R. D. Reguera napisał książkę dla młodszych i starszych pt. „Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie”.

Mama Poszukiwaczka Przygód, Mama Może się Przyda”, Mama Magnes, Mama Pogromca Smutków czy Mama Kapral to tylko kilka pań, przedstawionych z przymrużeniem oka przez autora. Wśród tak wielu różnorodnych postaci, dzieci z radością mogły odnaleźć wiele cech wspólnych ze swoimi Mamami, jednak wszystkie były zgodne, że w każdej  z ich Mam drzemie co najmniej kilka takich różnych osobowości. Przenikają się one wzajemnie, tworząc jedyną i niepowtarzalną całość, czyli najdroższą na świecie osobę. Wspólnym mianownikiem z całą pewnością jest niezawodna miłość, którą co dzień nas obdarowują. Dzisiaj szczególnie tę miłość odwzajemniamy, ale warto aby tak piękne święto nasze Mamy mogły obchodzić jak najczęściej.

Jak zwykle wyczekiwanym punktem naszego spotkania była praca plastyczna, która sprawiła dzieciom sporo frajdy. Powstawały kolorowe mikstury, a z nich bańki mydlane, które tworzyły na papierze wielobarwne obrazy. Z nich z kolei możemy stworzyć ciekawe kompozycje, a sama zabawa może być jednym ze sposobów na miłe i kreatywne spędzenie wspólnego czasu z rodzicami.