Poznajemy warzywa z Kicią Kocią

Lekcja biblioteczna w Podłężu

Książeczki z serii „Kicia Kocia” cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród najmłodszych czytelników. Kilka dni temu ukazała się najnowsza opowieść o przygodach dzielnej koteczki pt. „Co zasiejemy w ogródku?”. 29 marca grupa Misiów i Kotków z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu wysłuchała historii o wiosennych pracach Kici Koci w przedszkolnym ogródku. Maluszki poznały nowe warzywa oraz korzyści płynące z posiadania własnych plonów. Następnie dzieciaczki  wzięły udział w zajęciach plastycznych, w których wykorzystały zdobytą wiedzę i dzięki temu portrety Kici Koci ozdobiły pięknie pokolorowane warzywa. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe książeczki i foldery informacyjne o bibliotekach w naszej gminie.