• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Przedszkolaki z Przedszkola "Entliczek"

z wizytą w bibliotece

W październiku gościliśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola Matematyczno-Przyrodniczego Entliczek. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pokazać przyszłym czytelnikom naszą Bibliotekę i porozmawiać z nimi o książkach. 

„Sówki” wysłuchały zabawnej historii o „Wiewiórkach, które nie chciały się dzielić” autorstwa Rachel Bright. Bohaterowie opowieści: Beztroski Cyryl i Skrzętny Błażej walczący ze sobą, o ostatnią szyszkę przekonali się, że prawdziwe szczęście można odnaleźć tylko dzieląc je z innymi. 

„Niedźwiadki” natomiast wysłuchały opowieści o „Wielkim marzeniu małego krecika” autorstwa Toma Percivala. Dowiedziały się jak odnaleźć w sobie moc do podejmowania nowych wyzwań. Przekonały się, że w każdym z nas drzemie talent, wystarczy go tylko odkryć, a wtedy każde marzenie może się spełnić. 

Dzieci wykonały piękne, rude wiewiórki, oraz zabawne kreciki, które zabrały ze sobą do przedszkola. Lekcje biblioteczna zakończyły się przekazaniem prezentów dla dzieci, oczywiście były to książki i zaproszenie do jak najszybszego powrotu do nas po ulubione opowieści. 

Przedszkolakom i ich Paniom bardzo dziękujemy za te odwiedziny a pozostałe chętne dzieci serdecznie zapraszamy wraz z opiekunami do skorzystania z naszych lekcji bibliotecznych odbywających się w Galerii Książki dla Młodych, w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach.