• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Lekcja biblioteczna

5 i 6 maja gościliśmy w Bibliotece „Kotki” i „Promyczki” z Przedszkola Samorządowego w Suchorabie. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak duża jest biblioteka, i że każdy kto tylko zechce może tutaj przyjść i znaleźć coś dla siebie. Dzieci dowiedziały się, że czytelnicy mogą  odwiedzać różne działy: dla dzieci, dla dorosłych oraz Czytelnię, natomiast w Mediatece czekają na nich komiksy, audiobooki, filmy, bajki, a nawet gry planszowe. 

Oczywiście największym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyła się Galeria Książki dla Młodych – bo tak w naszej bibliotece nazywamy dział dla dzieci i młodzieży. Dzieci chętnie sięgały po kolorowe książeczki, te znane i nieznane, opowiedziały też jak należy się z nimi obchodzić, oraz doskonale wiedziały jak się zachowywać w bibliotece. Starszaki wysłuchały opowieści o małym lwiątku, które zmieniało się w króla sawanny z książki  Palomy Valdivi pt. „Maska lwa”. Odkryliśmy również magiczną moc uśmiechu. Z „Promyczkami” przeczytaliśmy  książeczkę Marty Altés pt. „Dzielna małpka” i przekonaliśmy się, że nie trzeba być dużym, aby przeżywać duże przygody. 

Powstały lwy z kartonu z barwnymi grzywami oraz małpki fikające na lianach. Wśród rozmów o ulubionych bohaterach literackich, dało się słyszeć lwie ryki i małpie wybryki. Dzieci na koniec otrzymały książeczki o zwierzętach. Mamy nadzieję, że udało nam się nie tylko zarażać śmiechem, ale także miłością do czytania. Kochane przedszkolaki, czekamy na Was w Bibliotece!