Przedszkolaki z Zakrzowa

z wizytą w bibliotece

22 listopada gościliśmy w Bibliotece dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zakrzowie.

Sówki i Tygryski odbyły ciekawy spacer odwiedzając niemal każdy zakątek biblioteki. Mimo, że grupa była dość liczna, nasze spotkanie przebiegało wzorowo, ponieważ przedszkolaki doskonale wiedziały jak należy się zachować w miejscu, do którego przybyły, oraz jak postępować z wypożyczonymi do domu książeczkami.

Na dłużej zatrzymaliśmy się oczywiście w Dziale dla Dzieci, aby posłuchać wybranej opowieści, a także porozmawiać o niej. Tym razem była to bardzo zabawna książka „Krokodylom wstęp wzbroniony” autorstwa Heather Pindar, ale rozbawione  dzieci poprosiły o jeszcze jedną historię - „Mały krokodyl i wielka miłość” Daniela Kulota. Obie książki pobudziły wyobraźnię dzieci, skłoniły do kreatywnego myślenia, a przede wszystkich wzbudziły szczery uśmiech.

Na pamiątkę spotkania przedszkolaki wykonały kolorowe, krokodylowe zakładki do książek oraz otrzymały prezent od biblioteki – książeczki zachęcające do samodzielnego czytania.