• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Pszczółki, Misie i Motylki w bibliotece

lekcje biblioteczne dla przedszkolaków

2 i 3 czerwca dzieci z przedszkola Eko-Park odwiedziły niepołomicką bibliotekę. Pszczółki, Misie i Motylki dowiedziały się gdzie wypożyczają książki dorośli, co można robić w czytelni i co kryje w sobie Mediateka. Poznały również biblioteczny  savoir-vivre.

Biblioteka to nie tylko książki, to również audiobooki, bajki do oglądania czy gry planszowe, to również ciekawe zajęcia. Przedszkolakom szczególnie spodobał się oczywiście dział dla dzieci, pełen pięknych, kolorowych książek wśród których z radością odnajdywali swoich ulubionych literackich bohaterów.

Inspirując się specjalnie wybranymi na nasze spotkania książkami: „Rycerz, który nie chciał walczyć ”, H. Docherty, „Krokodylom wstęp wzbroniony” H. Pindar oraz „Złodziej opowieści” G. Carter, dzieci wykazały się ogromną kreatywnością tworząc bajkowe zwierzęta i stworki. Przeczytane historie były okazją do ciekawych rozmów wprowadzających przedszkolaki w świat uczuć i wartości, a co najistotniejsze, pokazały jak wielka moc drzemie w książkach.

Wystarczy tylko przyjść do biblioteki i po nie sięgnąć, do czego gorąco zachęcamy! Poza pięknymi pracami, dzieci zabrały ze sobą również upominki od biblioteki – książeczki o zwierzętach.