Pszczółki z Zakrzowa

z wizytą w bibliotece

Pomimo niesprzyjającej pogody udało się przedszkolakom z Zakrzowa odwiedzić nas i po raz pierwszy zobaczyć Bibliotekę Publiczną w Niepołomicach.

Najbardziej spodobał się im dział dziecięcy i Mediateka. Bardzo nas cieszą uśmiechy dzieci dlatego na każdej lekcji bibliotecznej czytamy naszym małym gościom, zapraszamy ich do zabawy i wykonujemy z nimi prace plastyczne, które dzieci zabierają ze sobą do przedszkola razem z miłym „bajkowym” upominkiem.

W ten pierwszy grudniowy dzień „wyruszyliśmy” z dziećmi na podwieczorek próbując zliczyć nogi wszystkich zaproszonych gości odwiedzających bohatera zabawnej i pięknie ilustrowanej książeczki pt.: „Ile mamy nóg?”.  I choć okazało się to praktycznie niewykonalne, gdyż było ich „ po prostu… mnóstwo!”, to była to świetna zabawa, która zakończyła się policzeniem wszystkich przedszkolnych nóżek znajdujących się na naszym bibliotecznym dywaniku.

Następnie przyszedł czas na uruchomienie małych rączek, które pięknie poradziły sobie ze zrobieniem i ozdobieniem Stworka, który ma posłużyć dzieciom za zakładkę do książki. Bo przecież wszyscy wiemy, że czytanie przed snem przegania wszystkie niepokoje.

Bardzo dziękujemy Paniom Przedszkolankom i „Pszczółkom” z Zakrzowa za odwiedziny i miło spędzony czas na lekcji bibliotecznej.