• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Radosna Wielkanoc

Podróże po dziecięcej literaturze

Ponieważ Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, postanowiliśmy rozpocząć radosne świętowanie na naszych popołudniowych zajęciach.

Rozmawialiśmy o tym co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym. Dzieci samodzielnie posegregowały przygotowane ilustracje produktów i odpowiednie umieściły w wiklinowym koszyczku. Znalazł się w nim między innymi nie tylko baranek i kurczątko, ale i tak lubiany przez wszystkich zajączek. I to właśnie mały, szary, puchaty bohater książki pt.; „Tuptuś znajduje jajko” autorstwa Laury Driscoll, stał się inspiracją do prac plastycznych wykonanych przez dzieci w dalszej części zajęć. Historia zajączka, który postanawia wraz z przyjaciółmi zaopiekować się znalezionym jajkiem bardzo podobała się dzieciom, tak samo jak piękne ilustracje Disneya. 

Po zapoznaniu się z niektórymi zwyczajami wielkanocnymi, przystąpiliśmy do wykonania „zajączkowo- pisankowych” zakładek do książek i wyjątkowego, „skarpetkowego” zająca. Dzięki pomysłowości i wyobraźni dzieci, każda z prac była oryginalna, a co najważniejsze bardzo ucieszyła małych, zdolnych twórców. W podziękowaniu za zaangażowane i aktywność na zajęciach nasze spotkanie zakończyło się słodkim „babkowym” poczęstunkiem. To, że smakowało było oczywiste, bo nie został nawet okruszek