Skarbnik - dobry duch kopalni

Grupa Motylków i Słoneczek z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu 16 i 19 maja gościła w podłęskiej Bibliotece. Celem spotkania było zapoznanie się z zasadami korzystania z naszej książnicy oraz zachęcenie najmłodszych do spędzania czasu z książką. Oprócz tego udało się przybliżyć przedszkolakom treść legendy o Skarbniku. W tym celu, aby zaciekawić dzieci i rozbudzić ich wyobraźnię wykorzystany został teatrzyk kamishibai, który bardzo zaintrygował i zainteresował widzów. Po krótkim omówieniu treści opowiadania przedszkolaki mogły zobaczyć i dotknąć bryłki węgla oraz soli, a także wysłuchać piosenki na temat pracy jaką wykonuje górnik. Następnie dzieci wykonały piękne obrazki wyklejane solą i ozdobiły drewniane zakładki, które otrzymały na pamiątkę wspólnego spotkania w Bibliotece.