Trzy magiczne słowa!

Biblioterapia w Podłężu

W ramach innowacji pedagogicznej „My się Skrzaty nazywamy i dobre maniery mamy”  dnia 6 października, w podłęskiej filii bibliotecznej odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne dla przedszkolaków. Grupa starszaków z Przedszkola Samorządowego im. św. Kingi w Podłężu w oparciu o utwory literackie i muzyczne mogła poznać trzy magiczne słowa. Proszę, dziękuję, przepraszam, które sprawiają, że nasze relacje z innymi stają się lepsze, milsze i naprawdę wartościowe. Przekonały się o tym Skrzaty podczas lektury książki pt. „Przepraszam”, jednej z serii o przygodach małego Fenka. W czasie spotkania dzieciaki były bardzo aktywne i z przyjemnością można było posłuchać jak wspaniale się do siebie odnoszą w trakcie wykonywania prac plastycznych oraz zabawy ruchowej, nawiązujących do tematyki spotkania. Teraz z pewnością będą wiedziały kiedy użyć tych trzech magicznych słów bo dobre maniery to podstawa!