Wakacje w Bibliotece

Smaczne historie

Najsmakowitszy dzień tegorocznych „Wakacji w Bibliotece” nareszcie nadszedł.

Pełen był radosnych rozmów, śmiechu i umorusanych dziecięcych buzi. Nie sposób przecież rozmawiać o jedzeniu z pustym brzuszkiem, dlatego na uczestników zajęć poza interesującymi książkami czekały przede wszystkim dorodne owoce, z których zrobiliśmy pyszne i zdrowe szaszłyki. Pogryzając je, dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat nie tylko tego co trafiało do naszych buzi, ale również tego , co kiedyś królowało na naszych stołach.

Poznaliśmy kilka „dań-pomników” jak deser Melba, kurczak Marengo czy pizza Margharita. W naszych rozmowach o jedzeniu spojrzeliśmy również w przyszłość. Może pogawędki o glonach, robakach, mięsie hodowanym w laboratoriach, czy też potrawach powstałych przy pomocy drukarek 3D nie były już tak smakowite, ale z pewnością bardzo ciekawe.

Zainspirowani bardzo mądrą i piękna opowieścią pt. „Najlepsza zupa na świecie”, postanowiliśmy również wykonać coś wspólnie. W mgnieniu oka z przygotowanych wcześniej owocowych szaszłyków powstały pokaźnych rozmiarów „owocowe jeże”. Równie szybko zniknęły  też z naszych półmisków i wylądowały tam gdzie ich miejsce – czyli w naszych brzuszkach.