• Aktualność Relacje
  •  
  •  

„Wakacje w Bibliotece”

Bezkresne przestworza-UFO

Fascynacja istotami pozaziemskimi rozbudza wyobraźnię wielu ludzi. Od dekad naukowcy stawiają hipotezy na ten temat, badają bliskie spotkania z UFO, a nawet uprowadzenia przez rzekomych kosmitów. Tylko czy oni naprawdę istnieją?

W kolejnej wyprawie w bezkresne przestworza postanowiliśmy sami wyrobić sobie opinie na temat istot pozaziemskich i ich podróży na Ziemię.

Wędrowaliśmy po kosmosie, szukaliśmy śladów ufoludków w literaturze, sztuce, nauce, a także filmach. Większość z dzieci, a może nie tylko dzieci myśląc o UFO, ma przed oczami latające talerze z zielonymi ludzikami. To zaledwie jedna z wielu hipotez, ale my postanowiliśmy na wakacyjnych zajęciach pójść ostatecznie tym  torem i zbudować całą eskadrę tych przemiłych istot podróżujących swoimi statkami kosmicznymi. Nasze ufoludki były puchate, kolorowe, i mrugały do nas jednym okiem. Chętnie wyruszyły w przestrzeń biblioteczną, a następnie ze względu na swoje miłe usposobienie zostały zabrane przez dzieci do domów.

Mieliśmy zatem bliskie spotkanie z wieloma istotami pozaziemskimi i uznajemy je za bardzo przyjazne i udane. A już jutro czeka nas iście dzika przygoda.