• Aktualność Relacje
  •  
  •  

„Wakacje w Bibliotece”

Smaczne historie

Pomału zbliżamy się do końca „Wakacji w Bibliotece”. 

W czwartek przyszedł czas na „smaczne historie”, więc na zajęciach pojawiła się góra pysznych naleśników z owocami, konfiturami, serkiem i bitą śmietaną. Dzieci same nadziewały, zwijały i ozdabiały swoje naleśniki, które wygladały  tak smakowicie, że szybciutko zniknęły z talerzy i tylko uśmiechniete i umorusane buzie świadczyły o tym, że jeszcze przed chwilą nasza sala wyglądała jak cukiernia. 

Nie zabrakło również „słodkiej literatury”. Przeczytaliśmy opowiadania o „Naleśnikach-po-których-nie-burczy-w-brzuchu”  i „Konfiturze szczęścia”, którą także zapragnęliśmy sami przygotować. Powstały zatem duże słoje, na których namalowaliśmy rzeczy, dające nam radość i szczęście. Następnie umieściliśmy je w specjalnej spiżarni, gdzie czekały, aż dzieci zabiorą je ze sobą do domów. 

Skoro postanowiliśmy, że tematem naszych „smacznych historii” będą naleśniki i konfitura to nie mogliśmy pominąć historii tych produktów. Dzieci dowiedziały się co nieco o różnych sposobach przyrządzania i podawania naleśników, oczywiście nie tylko w Polsce, bo przecież naleśniki to danie, które można nadziewać w dowolny sposób i ulubionymi produktami. Dzieci oczywiście miały swoich faworytów, czyli czekoladę, ser i dżemy. Natomiast informacja, że 2 lutego naleśniki mają swoje święto, a w Wielkiej Brytanii co roku odbywa się wyścig z naleśnikiem, szczególnie rozbawiła dzieci, my jednak nie odważyliśmy się biegać z patelnią po bibliotece. Tak więc z pełnymi brzuszkami i uśmiechniętymi buziami zakończyliśmy przedostatni dzień wakacyjnych zajęć. Było pysznie.