Bo razem jest lepiej!

Lekcja biblioteczna

10 maja Bibliotekę w Niepołomicach odwiedzili zerówkowicze z Prywatnego Przedszkola Językowo-Artystycznego Słoneczna Kraina w Niepołomicach. Po obejrzeniu wszystkich działów,  oraz zapoznaniu się z obowiązującymi bibliotecznymi zasadami „ Kokoski”z przyjemnością przystąpiły do wertowania pięknych książek z działu dziecięcego. Jedna szczególnie przypadła nam do gustu: to książka napisana przez R. Bonille „Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów. Książka o wspólnocie i o tym, żeby nie oceniać po pozorach.” Poza pięknymi ilustracjami w książce kryło się coś jeszcze piękniejszego – pełna mądrości  opowieść o przyjaźni, empatii i życzliwości. Historia sąsiadów, którzy będąc tak blisko siebie, wcale się nie znali była początkiem ciekawej dyskusji o tym, jak postrzegamy innych i dlaczego tak łatwo dać się zwieść pozorom. Dzieci bez wahania stwierdziły, że zamiast być samotnym, lepiej mieć u boku przyjaciela, a nawet wielu przyjaciół, bo wspólnie współpracując, można zrobić wiele wspaniałych i ciekawych rzeczy. „Kokoski” wykonały bajkowe prace plastyczne, na których każda z kolorowych postaci miała swój prezent dla nowego sąsiada, który przecież zawsze może się pojawić w pobliżu, bo nie ma to jak dobry początek znajomości.
Dziękujemy zerówkowiczom, oraz opiekunom za miłe spotkanie. Niech pamiątką z niego i zachętą do odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania będą książkowe upominki.