• Aktualność
  •  
  •  

Czarodziejskie chwile w Kopytkowie

Spotkanie w Podłężu

 Podczas spotkania autorskiego  z Marcinem Koziołem, które odbyło się 23 maja w Bibliotece Publicznej w Podłężu, dzieciaczki z Grupy Misiów i Grupy Motylków z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu, dały się poznać jako prawdziwi miłośnicy koni. Piękna książeczka  pt. „Czary w Kopytkowie”, która powstała we  współpracy z Katarzyną Dowbor, urzekła małych czytelników. Barwni bohaterowie tej publikacji  m. in. Niunio oraz Lukrecja mieszkają w stajni, w Kopytkowie, to właśnie tam mają miejsce czarodziejskie zdarzenia. Ale nie tylko niesamowite historie mieszkających tam zwierząt,  były tematem spotkania. Przedszkolaki miały też możliwość wykazania się wiedzą dotyczącą koni. Autor porwał maluchy do wspólnej zabawy, były zagadki i ciekawostki, wspólne tworzenie portretu konia  oraz krótkie filmiki przedstawiające niezwykłe umiejętności  czterokopytnych przyjaciół, np. grającą na pianinie klacz czy tańczący kuc.  

Pan Marcin zaprezentował również inne książki swojego autorstwa, które powstały z myślą o najmłodszych: „Bajka o bąkach i jednym trzmielu”, seria „Pogoda dla Puchaczy”, cykl o przygodach Wombata Maksymiliana. A na zakończenie spotkania maluchy mogły się przekonać,  jak wiele potrafi zrobić autor aby powstała dobra książka. Pan Marcin Kozioł nie przestraszył się nawet skoku ze spadochronem, co udokumentował i mogliśmy zobaczyć, a to ekstremalne przeżycie pomogło przy powstaniu jednej z książek o Wombacie.                                                                     

Godzina w czarodziejskim Kopytkowie, to z pewnością za mało. Dlatego zapraszamy po książki naszego gościa do biblioteki. Gwarantujemy świetną zabawę i mile spędzony czas z lekturą.