„Krasnoludki” z Przedszkola Sportowo-Językowego "Baby Booom"

z wizytą w bibliotece

Czy książka dla najmłodszych może zawierać cenne wartości i uczyć? Oczywiście, że tak. Przekonały się o tym „Krasnoludki” z Przedszkola Sportowo-Językowego "Baby Booom", które na lekcji bibliotecznej 18 kwietnia poznały historię stada kaczek pozostawionych samych na gospodarstwie.

Kaczki postanawiają zadbać o własną przyszłość i zatroszczyć się o siebie. Przedsiębiorczy plan przerósł ich oczekiwania i okazał się wielkim sukcesem. Dla uhonorowania dzielnej postawy bohaterek książki dzieci wykonały kaczki-zakładki i tak oto w Galerii Książki dla Młodych mieliśmy okazje gościć podczas zajęć własne kacze stado, które razem z książeczkami otrzymanymi od Biblioteki powędrowały z dziećmi do przedszkola.

Serdecznie polecamy najmłodszym czytelnikom książkę Kateriny Sad: „Pomysł za milioooooon”, z jej pięknymi ilustracjami i historią o tym, że nawet z beznadziejnej sytuacji, przy dobrych chęciach, pozytywnym nastawieniu i wytrwałej pracy można wiele osiągnąć i poprawić swój los. Dodatkowo w książce znajduje się kod QR, dzięki któremu możecie wysłuchać opowieści w wykonaniu Łukasza Nowickiego.