• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

Kilka dni temu mieliśmy przyjemność gościć  po raz pierwszy „Biedroneczki” z Przedszkola w Woli Zabierzowskiej. Dzieci miały okazję zwiedzić wszystkie działy, bardzo spodobała się oczywiście Mediateka i Galeria Książki dla Dzieci. Nasi goście dowiedzieli się jak można zostać czytelnikiem i jakie niespodzianki  z tej okazji czekają na przedszkolaków. 

Podczas spotkania dzieci wysłuchały dwóch historii o niedźwiadkach: „Śnieżny miś” i „Ciii…Cichutko”. Wybraliśmy je celowo ze względu na obchodzony 27 lutego Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Te szczególne misie mają wiele ciekawych cech, takich jak czarna skóra, która absorbuje światło słoneczne. Są też świetnymi pływakami i nie hibernują jak niedźwiedzie brunatne.

Dzieci miały okazję sprawdzić jak wiele małych rączek mieści się w odcisku łapy dorosłego niedźwiedzia polarnego a następnie wykonać pracę plastyczną z śnieżnym krajobrazem i  białym misiem. Wykonane prace „Biedroneczki” zabrały do domów razem z książeczkami Ewy Stadtmuller pt.: ”W krainie wiecznych lodów”, które dostały w prezencie z okazji wizyty w Bibliotece.

Bardzo dziękujemy za udział w lekcji bibliotecznej dzieciom i Paniom Przedszkolankom. Jesteśmy pewni, że to wspaniały początek dla młodych czytelników żeby „zaprzyjaźnić się” z książkami.