• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

I jak tu zasnąć?!

Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie przygody z czytaniem jest oczywiście wizyta w bibliotece. Przekonały się o tym „Sarenki” i „Misie” z przedszkola Happy Fun w Niepołomicach, które odwiedziły nas 3 marca.

Zwyczajowo rozpoczęliśmy spacerem zaglądając do wszystkich działów, a dłuższą chwile spędziliśmy oczywiście w dziale dla dzieci, gdzie maluchy z przyjemnością zapoznawały się z kolorowym księgozbiorem.

Przedszkolaki wysłuchały historyjki z książki K. L. Sparrow pt. „Owco, śpij!” i przekonały się, że zasypianie potrafi być czasem bardzo męczące. Książkowy Duduś postanowił liczyć puchate owieczki, wśród których znalazła się jedna wyjątkowo niesforna… Ale co począć, gdy jeszcze nie potrafimy dobrze liczyć, a oczka dalej nie są senne? Jak się okazało, dzieci mają na to swoje sposoby. Zdecydowanie najlepszym jest  wspólnie spędzony z rodzicami czas, oczywiście na przytulaniu, słuchaniu kołysanek oraz czytaniu ulubionych bajek. Może dziś będzie to historyjka z książeczki, którą na pamiątkę wizyty w bibliotece dostał każdy przedszkolak? Na dobranoc można również pogłaskać milutka owieczkę, którą wspólnie wykonaliśmy na zajęciach.