Motylki i Słoneczka lubią ptaszki!

20 i 27 października dwie grupy starszaków z Przedszkola Samorządowego im. św. Kingi w Podłężu wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Filia w Podłężu przygotowała dla małych czytelników sporo atrakcji. Baśń o Brzydkim Kaczątku przedstawiona za pomocą teatrzyku wprowadziła dzieciaczki w tematykę zajęć. Okazało się , że starszaki są znawcami ptaków i doskonale rozpoznają różne gatunki. Pomocna w tym była literatura popularnonaukowa traktująca o tych zwierzętach oraz literatura piękna dla dzieci. Podczas zabawy muzyczno – ruchowej dzieciaki przez chwilę zamieniły się w kolorowe ptaki, sprawdziły też swoje umiejętności w „karmieniu” piskląt. Oczywiście nie zabrakło prac plastycznych przedstawiających podniebnych przyjaciół. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkową książeczkę. W towarzystwie kolorowych baloników Motylki i Słoneczka powróciły do przedszkola.